top of page

Wizerunek a kolor, czyli analiza kolorystyczna dla kobiet i mężczyzn

Czym jest analiza kolorystyczna? W jakim celu się ją wykonuje i co ma wspólnego z tematem wizerunku?


Najnowsza analiza kolorystyczna to badanie reakcji danej osoby na kolor oraz sprawdzanie koloru skóry, włosów i tęczówki oka pod kątem doboru indywidualnej palety barw najlepszych dla danej osoby.

Tak, zdecydowanie odeszliśmy od schematu 4 pór roku, czyli 4 podstawowych typów urody, w który wielu kobietom trudno było się jakkolwiek wpasować

Jak oceniasz moje zdjęcia w różnych kolorach swetra zamieszczone w tym artykule?


Który wariant na zdjęciach poniżej podoba Ci się najbardziej? Który oceniasz najgorzej?


Czy różnie postrzegasz moją osobę w zależności od koloru, który mam na sobie? Czy kolor tak dalece może wpływać na nasz wizerunek? Przypomnij sobie lub przejrzyj te najbardziej udane i najbardziej nietrafione kreacje gwiazd. Zwróć uwagę, że pierwszej kolejności oko rejestruje kolor - czy jest dopasowany czy nie i w tym samym momencie budzą się nasze skojarzenia z danym kolorem, np. granat kojarzymy z biznesem i inteligencją, a "baby pink" z infantylnością i "plastikowością".


Przyjrzyj się kolorom swoich ubrań. Co widzisz? Czy wiesz, jakie kolory do Ciebie pasują i masz takie w swojej szafie? Czy może bazujesz tylko na czerni i szarościach, bo są bezpieczne?

Zastanów się nad tym 😉

#martaocenia


#analizakolorystyczna

#kolorystka

#kolorystkaradzi

#wizazystka

#wizaz

#znajdźswójkolor

Spodobał Ci się ten post? Kliknij ❤️ , obserwuj @martaocenia na Instagramie i Facebooku i bądź na bieżąco ❤️
41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Stało się :) Marta i Michał ugotowani w Poznaniu :) Cudowny czas, cudowni ludzie, wielobarwne potrawy. Tak opisałabym swoje wspomnienia z programu TVN "Ugotowani w parach", w którym razem z Michałem w

bottom of page